Bajka opowiadająca historię Maszy i Niedźwiedzia cieszy się wśród najmłodszych widzów ogromną popularnością. Jej zabawna fabuła i proste przekazy podobają się niemal wszystkim dzieciom. Nic więc dziwnego, że wszelkiego rodzaju gadżety z postaciami z tej bajki można spotkać w wielu sklepach. Jeśli chcemy wywołać radość naszej pociechy, w dniu jej urodzin warto wykonać tort z motywem Maszy i Niedźwiedzia. Jak to zrobić?

Jak wykonać tort z Maszą i Niedźwiedziem?

Opcji jest kilka. Możemy zamówić opłatek, na którym zostanie profesjonalnie nadrukowany, wybrany przez nas wzór na tort z Maszą i Niedźwiedziem. Aby zamówić wykonanie opłatka na tort z Maszą i Niedźwiedziem wystarczy przesłać do dobrej cukierni wybrany przez nas obrazek z bajki i podać dokładne wymiary tortu. Taki opłatek umieszcza się potem na torcie. To proste rozwiązanie jest równocześnie bardzo efektowne. Nasza rola ogranicza się do przygotowania odpowiedniej ilości biszkoptów i ulubionych kremów. Na zewnętrznej warstwie ciasta umieszcza się opłatek z nadrukiem i tort jest już prawie gotowy. Jeśli chcemy, możemy dodatkowo ozdobić go owocami lub napisem z imieniem dziecka. Maluch i nasi goście na pewno będą zachwyceni. 

Figurki na tort z Maszą i Niedźwiedziem

Popularność trójwymiarowych figurek na tort jest ogromna. W Internecie bez trudu można znaleźć szczegółowe filmiki z instrukcjami jak wykonać figurki na tort z Maszą i Niedźwiedziem. Jeśli nie czujemy się na siłach, by wykonać figurki samodzielnie, je również można zamówić w profesjonalnych cukierniach. Figurce Maszy na torcie może towarzyszyć jedynie niedźwiedź, ale również inne postaci z bajki np. wilk. Planując wykonanie tortu, warto zacząć od narysowania dokładnego projektu. W ten sposób łatwiej będzie nam zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów. Na torcie mogą się znaleźć również inne ozdoby. Kolorowe kwiaty, drzewka, czy domek, w którym mieszka bajkowa Masza. Warto tak dobrać kolory masy cukrowej, z której wykonamy wszystkie elementy tortu, by były one możliwie najbardziej podobne do tych, które nasze dzieci na co dzień widzą w bajce. Mali obserwatorzy z łatwością dostrzegą każdą nieścisłość. 

Duży tort to więcej możliwości

Jeśli planujemy przyjęcie urodzinowe, na którym będzie wielu gości warto rozważyć zakup lub upieczenie kilkupiętrowego tortu z Maszą i Niedźwiedziem. Będzie to na pewno duże wyzwanie dla rodziców solenizanta, jednak uśmiechy dzieci z pewnością zrekompensują nam włożony trud. Na piętrowym torcie dla dzieci z Maszą i Niedźwiedziem  będziemy mieli więcej miejsca na umieszczenie figurek z motywami z bajki. W ten sposób można stworzyć całą historyjkę a na każdym poziomie toru umieścić inny motyw z bajki. Boczne ścianki tortów można ozdobić, tak lubianymi przez Maszę, kwiatkami oraz umieścić na nich napisy z imieniem i życzeniami dla solenizanta. Jeśli używamy masy cukrowej, możemy wykonać z niej wiele drobnych elementów z bajki, takich jak grzybki, motylki czy inne roślinki, które pojawiają się na ekranie. Opcji jest naprawdę bardzo wiele. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Pewne jest jednak, że tort z figurkami Maszy i Niedźwiedzia zachwyci nasze dziecko.