Dzieci na całym świecie pokochały rosyjską bajkę „Masza i niedźwiedź” nie tylko ze względu na zabawnych bohaterów i wartką, ciekawą akcję kreskówki, ale także dzięki wpadającej w ucho i pomysłowej ścieżce dźwiękowej. Wspaniałe, świetnie przetłumaczone z rosyjskiego na polski piosenki Maszy zabierają widzów w melodyjny świat perypetii małej, zwariowanej dziewczynki i pozwalają jeszcze lepiej przeżyć i zrozumieć jej przygody. Jakie są najciekawsze piosenki Maszy po polsku? Które najbardziej wpadną w ucho i pamięć małym telewidzom tak, że potem sami będą nucić ich teksty?

Masza i niedźwiedź - piosenki po polsku i ich walor edukacyjny

Zbliżające się święta, jedzenie słodyczy, a może problemy z natarczywą czkawką? Jaki by nie był dziecięcy problem poruszany w bajce, piosenki Maszy po polsku w zabawny sposób wytłumaczą go dziecku.  Piosenka Maszy o słodyczach z odcinka „Słodkie życie” przestrzega przed jedzeniem zbyt wielu słodkości. Piosenka Maszy po polsku o przyjaźni z odcinka „Wiosna przyszła” tłumaczy, jak ważni w życiu każdego z nas są przyjaciele i dlaczego trzeba pielęgnować przyjaźnie. Z kolei tekst piosenki „Sto lat” z odcinka „Raz w roku” to celebracja urodzin i z pewnością każde dziecko bardzo się ucieszy, gdy usłyszy ją ponownie w trakcie swojej imprezy urodzinowej. Piosenka o czkawce w zabawny sposób oswoi dziecko z tym zjawiskiem, jednocześnie podpowiadając, co można zrobić, czy czkawka minęła. Piosenki dla dzieci Maszy pomagają dziecku nazywać, rozumieć i klasyfikować to, co dzieje się w otaczającym je świecie.

Masza i niedźwiedź - piosenki i teksty, które dostarczą rozrywki całej rodzinie

Piosenki Maszy rozbawią nie tylko małych telewidzów, ale także rodziców przed ekranami. Śmieszne perypetie z przewrotnymi morałami i nagłymi zwrotami akcji udało się przedstawić nie tylko obrazem, ale także w tekstach piosenek dla dzieci Maszy. Jedna z najbardziej znanych z całej serii, piosenka „Konfiturki” rozbawi do łez i wpadnie w ucho na długo dzięki prostej, ale niebanalnej melodii. Kolejna piosenka Maszy „Hit sezonu” brzmi z kolei jak dobry rockowy utwór, który oczyma wyobraźni przeniesie rodziców w sam środek koncertu rockowego. Z kolei piosenka „To był film” ma taki tekst, który z dużym prawdopodobieństwem wzruszy dorosłego widza. Piosenki Maszy po polsku – świetne tłumaczenia Utwory, których słuchamy przy okazji oglądania bajki, brzmią tak naturalnie, jakby w oryginale powstały po polsku. Tłumacze, pracując nad piosenkami dla dzieci z Maszy, wykonali naprawdę mnóstwo świetnej roboty. Teksty piosenek Maszy brzmią autentycznie, a niektóre nawet kojarzą się z poezją. Świetnie dobrano także głosy wokalistów, zarówno męskiego narratora, jak i dziewczęcy głos Maszy. Piosenki Maszy po polsku to źródło tak fajnej familijnej rozrywki, że można z przyjemnością ich słuchać niezależnie, bez oglądania bajki. Niektórzy mali widzowie prawdopodobnie sami będą prosić rodziców o to, by puścili im piosenki Maszy w trakcie jazdy samochodem albo podczas rodzinnego obiadu.